Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Klimontowie stanie ławeczka niepodległości

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Klimontów będzie jedną z siedmiu świętokrzyskich miejscowości, w których powstaną tak zwane ławeczki niepodległości. Osoby siedzące na nich będą mogły odsłuchać m.in. odezwy marszałka Piłsudskiego i „Marszu Pierwszej Brygady”. Przedsięwzięcie jest inicjatywą Ministerstwa Obrony Narodowej, które w drodze konkursu wybrało najlepsze projekty przygotowane przez samorządy z całej Polski. Liczyła się m.in. proponowana lokalizacja ławeczki, plan budowy oraz propozycja nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. Obiekty wyposażone będą w rozwiązania ułatwiające dostęp do multimediów, m.in. Wi-Fi i kody QR. Ponadto siedząc na ławeczce będzie można naładować telefon, a całość będzie podświetlana światłem LED-owym. Poza Klimontowem w województwie świętokrzyskim podobne ławeczki staną jeszcze w: Bielinach, Morawicy, Pińczowie, Busku-Zdroju, Końskich i Łagowie. (rs)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35599
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola