Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty ikonograficzne [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Serdecznie zapraszamy na  warsztaty ikonograficzne, które odbędą się w  dniach 19-23 listopada w  Parafii Prawosławnej Świętych Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego w Sandomierzu (ul. Puławiaków 6). Warsztaty poprowadzi  Jan Grigoruk – ikonograf Monasteru w Supraślu. W ramach wydarzenia  24. listopada zapraszamy do  Portu Kultury (Portowa 24, Sandomierz), gdzie od  godz. 10.00 będzie można podziwiać  wystawę pt. „Supraskie ikony”, natomiast o  godz. 15.00 na  sali widowiskowej, odbędzie się  wykład dotyczący historii i techniki powstawania ikon. Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Program „Działaj lokalnie”, Sandomierskie Centrum Kultury, Miasto Sandomierz, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=36236
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola