Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Warto przeczytać [zapowiedź]

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
18 listopada o godz. 16 Muzeum Regionalne zaplanowało w swej siedzibie przy ul. Sandomierskiej 1 promocję książki „Szkło i ceramika art déco ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli”, opracowanej pod redakcją prof. Anny Sieradzkiej. Jest to obszerna, bogato ilustrowana publikacja prezentująca największy i najbardziej reprezentatywny fragment kolekcji art déco MR. Opracowały ją autorki not katalogowych i artykułów wstępnych charakteryzujących kolekcję, wybitne specjalistki i znawczynie tematu: dr Anna Wiszniewska (ceramika) i Justyna Wierzchucka (szkło). Recenzję naukową napisała dr hab. Irma Kozina, autorka wielu książek i ekspert w dziedzinie sztuki art déco. Publikacja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (r)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=36215
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola