Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielki chaos w punktach skupu [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Rośnie frustracja sadowników spowodowana hucznie zapowiadanym rządowym programem interwencyjnego skupu jabłek. Wiele osób czuje się oszukanych, bo miał on być wprowadzony niezwłocznie, a jeszcze na początku tego tygodnia nie było wiadomo kiedy, gdzie i w jakich ilościach rolnicy będą mogli dostarczać jabłka. Program – jak zapowiadano – miał ruszyć do połowy października. Ale, mimo że oficjalnie wystartował, nie jest łatwo sprzedać jabłka. Punkty, które miały je przyjmować, często odsyłają ludzi z kwitkiem. – Na dzisiaj (poniedziałek po południu – red.) na temat tego programu wiemy tyle, co wszyscy, czyli tak naprawdę niewiele. W środę mamy mieć podpisaną umowę z firmą Eskimos i wtedy prawdopodobnie zaczniemy coś działać. Na ten moment posiadamy jedynie te informacje, które zamieszczone zostały na stronie internetowej spółki. Mogę tylko powiedzieć, że zgłasza się do nas mnóstwo rolników, którym nie jesteśmy w stanie podać żadnych konkretów o terminach odbioru jabłek i płatności za nie, jak również ilościach towaru, które będą mogli dostarczać. Zebraliśmy od wszystkich numery telefonów, i jak podpiszemy umowę, to będziemy się z nimi kontaktować – usłyszeliśmy od przedstawiciela jednego z podmiotów na terenie powiatu sandomierskiego, który ma przyjmować owoce w ramach rządowego programu… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33926
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola