Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Witamina Jazz [zapowiedź][patronat TN]

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski zapraszają na coroczny cykl koncertów jazzowych pod nazwą  Witamina Jazz.  Perełką tegorocznego festiwalu będzie koncert kwartetu „Gniewomir Tomczyk/Project” z gwiazdą wieczoru – Kayah (28 października, godz. 19, Zamek Królewski). Ten wyjątkowy i niepowtarzalny projekt został stworzony specjalnie na Witaminę Jazz. W ramach festiwalu wystąpią również jazzowa formacja „New Bone” w koncercie „Follow me” z polskimi utworami z lat 20. i 30. XX wieku (26 października, godz. 20, Lapidarium pod Ratuszem) oraz nastrojowy i pełen magii duet Myrczek & Tomaszewski (2 listopada, godz. 20, Lapidarium pod Ratuszem). Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert tria Gadt/Chojnacki/Gradziuk w oryginalnym projekcie „Renaissance” (3 listopada, godz. 20, Lapidarium pod Rauszem). Usłyszymy pieśni renesansowe w autorskich, nowoczesnych aranżacjach, zabarwionych na jazzowo. Bilety na festiwal do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05 lub bezpośrednio przed koncertami. Posiadaczom karty mieszkańca, karty dużej rodziny oraz karty seniora przysługuje 20 procent zniżka od podstawowej ceny biletu. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34337
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola