Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Woda w Chańczy już bez bakterii, ale...

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-29
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 27 lip 2018 - 23:06Najnowsze próbki badań wody w zbiorniku w Chańczy na pograniczu powiatów kieleckiego i staszowskiego nie wykazują już zastrzeżeń. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie można kąpać się nad zalewem, gdyż nie ma jeszcze stosownej uchwały radnych. Plan był taki, żeby kąpielisko uruchomić 1 sierpnia, ale może być kilka dni opóźnienia. Przypomnijmy, że na początku lipca nad zalewem w Chańczy znaleziono kilka ton padniętych małż. Wykryto także, że woda w zbiorniku jest skażona, znaleziono w niej bakterie kałowe. Podniósł się wtedy wielki alarm. Między innymi po interwencjach „Echa Dnia” oczyszczono brzeg zalewu ze zdechłych mięczaków. Między innymi dlatego zbiornik w Chańczy jako jeden z ostatnim w powiecie kieleckim zalew nie był dopuszczony do kąpieli. Autor: MATPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4869 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola