Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wszystkie dzieci świata [zapowiedź]

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 7 do 31 stycznia w Porcie Kultury przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu będzie można oglądać wystawę pt. „Wszystkie dzieci świata”, która jest wynikiem XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego. Już po raz dwunasty Europejskie Centrum Bajki zaprosiło miłośników fotografii: fotografików, reporterów, podróżników i amatorów do udziału w konkursie, mającym na celu uchwycenie niepowtarzalnych momentów w życiu najmłodszych. Na konkurs wpłynęły 123 prace 41 autorów. Profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Stępnik, Waldemar Kozub (przewodniczący) i Michał Jabłoński, przyznało następujące nagrody: I miejsce – Tadeusz Koniarz za pracę „Żongler”, II miejsce Anna Jakubowska za pracę „Z parku oliwskiego”, II miejsce Katarzyna Surma za pracę „Asia w sieci”. Ponadto jury przyznało cztery wyróżnienia dla: Dominiki Ormiańskiej za pracę „Connecting people”, Przemysława Niepokoja-Hepnar za pracę „David”, Małgorzaty Awiorko za zestaw „Podwórko” oraz dla Kornelii Głowackiej-Wolf za zestaw „A tymczasem pod murem”. Konkurs objęli patronatem: Marek Michalak – rzecznik praw dziecka, Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego, Jerzy Kolarz starosta buski i Wiesław Skop – wójt gminy Pacanów. Patronat artystyczny na wydarzeniem sprawował Związek Polskich Artystów Fotografików. (rs)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39152
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola