Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybrano partnera do realizacji programu Mieszkanie Plus w Nowej Dębie

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Po miesiącach starań samorząd Nowej Dęby doprowadził do uruchomienia procedury budowy bloku wielorodzinnego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Partnerem do realizacji tego zadania będzie BGK Nieruchomości S.A., która jest rządowym realizatorem programu Mieszkanie+. BGKN został wyłoniony w drodze konkursu na „wybór wspólnika i inwestora finansowego do spółki celowej”, który ogłosiła gmina. Obecnie prowadzone będą negocjacje uszczegółowiające warunki inwestycji. Gmina wraz z BGKN utworzy spółkę celową, której zadaniem będzie budowa bloku z mieszkaniami na wynajem, w tym z opcją dojścia do własności. Gmina w tym projekcie zobowiązała się do wniesienia aportu gruntowego w postaci działki nr 410 o powierzchni 27 arów, zaś BGKN deklaruje finansowanie projektu budowy bloku poprzez niezbędne dokapitalizowanie utworzonej spółki celowej. Według rozeznania pośród zainteresowanych tym programem na terenie naszej gminy, najbardziej oczekiwany jest projekt wynajmu mieszkania z opcją dojścia do własności, którą uzyskuje się poprzez regularne opłacanie czynszu, zawierającego w sobie nie tylko koszty bieżącego utrzymania lokalu, ale także spłaty środków włożonych w budowę bloku. Pewną szansą na zmniejszenie wydatków z tego tytułu jest rządowy program dopłat do czynszu, które mogą sięgnąć nawet do 30% (po spełnieniu określonych warunków). Może to w pewnym stopniu pomóc w tym procesie dochodzenia do własności, chociaż dopłaty będą realizowane tylko przez określony czas (maksymalnie do 15 lat). Zakłada się, że zadanie winno rozpocząć się w roku przyszłym, a lokale mają być przekazane mieszkańcom w drugiej połowie 2020 roku. Jeśli zainteresowanie lokalami przekroczy ich ilość (a tak wygląda to z obecnego rozeznania), gmina w międzyczasie przygotuje kolejne tereny pod budowę następnego bloku w ramach Mieszkania+.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=34114
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola