Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wywalczyły I miejsce w Wojewódzkim Finale Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Ekipa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie wywalczyła I miejsce podczas rozgrywanego w Zagnańsku Wojewódzkiego Finału Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Badmintonie. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Ewa Bartłomiejczuk, Dominika Bartłomiejczuk oraz Lena Orlikowska, która była zawodniczką rezerwową, ale dzięki świetnym występom na mistrzostwach powiatu zakwalifikowała się do składu. Dziewczęta jechały na turniej do Zagnańska w roli faworytek. Mimo dużej presji nie zawiodły, pewnie pokonując w fazie grupowej SP Ostojów 3:0, SP Końskie 3:0; w ćwierćfinale SP Ćmińsk 3:0, w półfinale SP Busko 3:1. W rozgrywce finałowej, po zaciętym boju, pokonały swoje koleżanki z kadry wojewódzkiej reprezentujące SP nr 3 z Suchedniowa, 3:0. Nagrodą za ten sukces, oprócz medali, dyplomów i pucharów, jest kwalifikacja do Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, w których weźmie udział 16 najlepszych szkół w kraju.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35000
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola