Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zamknięci w pokoju [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-12-27, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Kilka miesięcy temu Sandomierz wzbogacił się o nową atrakcję. I chociaż zdążyła ona już zasłynąć niemal w całym kraju, ściągając do królewskiego miasta gości z Mazowsza czy Śląska, to w naszym regionie wydaje się być wciąż mało znana. Mowa o Escape Roomie, czyli – po naszemu – pokoju zagadek. A dokładnie o Piwnicach Zagadek, bo tak się nazywa ten rozrywkowy przybytek. Zacznijmy od początku. Czym jest pokój zagadek? To gra zespołowa, w której liczą się spostrzegawczość, spryt i umiejętność współpracy. Tyle teorii, bo niewiele ona wyjaśnia… W praktyce wygląda to tak: wchodzicie do specjalnie przygotowanego tematycznego pokoju, pełnego rozmaitych rekwizytów i zagadek. Stworzono go w ten sposób, że niemal wszystko wokół was, wszystko co widzicie i czego możecie dotknąć, może być wskazówką do rozwiązania którejś z nich. Waszym zadaniem jest odnaleźć te wskazówki, a następnie rozwiązać za ich pomocą szereg łamigłówek. Tylko dzięki temu możecie wydostać się z pokoju… Macie na to 60 minut. I to właśnie uciekający czas jest waszym największym wrogiem w tej rozgrywce…(rn) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=38656
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola