Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żeby im ręce uschły! [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Szok w Trześni. Nieznani sprawcy uszkodzili około 100 grobów na miejscowym cmentarzu. Zrywali wykonane z metali kolorowych krzyże i ozdoby płyt nagrobnych. Nie oszczędzali nawet plastikowych ozdób. Później je wyrzucili. – Żeby im ręce uschły za to, co zrobili. Ludzie chodzą po cmentarzu, patrzą na zniszczenia i płaczą. Niedługo święto zmarłych, a cmentarz zdewastowany. I to są zniszczenia, których pewnie nie uda się przed 1 listopada naprawić. A wiele osób jeszcze o tym, co się stało, nie wie, bo nie ma ich na miejscu, często są poza granicami Polski – mówi pani Bronisława z Tarnobrzega (nazwisko do wiadomości redakcji), która ma na cmentarzu w Trześni groby bliskich… (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33693
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola