Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zimno, ciemno i wilgoć na ścianach [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Para młodych ludzi z Sandomierza z dwójką małych dzieci, od miesięcy stara się o zmianę mieszkania komunalnego. Obecnie zajmują niespełna 40-metrową kawalerkę w jednej z kamienic na starówce. Stan techniczny mieszkania pozostawia wiele do życzenia. Poza tym lokal jest ciemny i czuć w nim wilgoć. Czteroosobowa rodzina mieszka na poddaszu budynku stojącego tuż przy sandomierskim Rynku. Do dyspozycji ma jeden pokój, łazienkę i niewielką kuchnię, na którą zaadaptowano część korytarza. W mieszkaniu panuje półmrok, bo tylko pokój oświetlają dwa małe okna. Poza tym, jak przekonują lokatorzy, wszędzie czuć wilgoć i zimno, bo całą przestrzeń ogrzewają niewielkie kaloryfery i biegnąca pod sufi tem rura z ciepłą wodą. Nieszczelne drzwi na poddasze powodują, że mieszkanie jeszcze bardziej się wyziębia. – Tak się nie da żyć. My nie jesteśmy jacyś roszczeniowi, chętnie wzięlibyśmy kredyt i kupili sobie mieszkanie, ale nas na to nie stać (…) – mówi Magdalena Korczyńska. (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33608
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola