Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zniknął pod wodą. Już nie wypłynął…

Data publikacji: 2018-08-14, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Na Wiśle w okolicach Pieprzówek w minioną niedzielę doszło do zdarzenia, którego skutki okazały się tragiczne. Jak relacjonują świadkowie, 34-latek, który wspólnie z bratem i kolegą wybrał się na ryby, wszedł do wody, a chwilę później kompani stracili go z oczu. Zgłoszenie dotyczące zaistniałej sytuacji dotarło do służb ratunkowych późnym wieczorem. – Otrzymaliśmy informację o tym, że na wysokości piątej tamy na Wiśle mężczyzna, który próbował pokonać dystans pomiędzy jedną tamą a drugą, w pewnej chwili zniknął pod wodą – mówi kpt. Andrzej Włodarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. W akcję ratunkową zaangażowano sześć zastępów straży oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodnego z Kielc. Poszukiwania trwały do późnej nocy. Nazajutrz zostały wznowione. Niestety, bez rezultatu. – Przeszukaliśmy obszar pomiędzy piątą a szóstą tamą. Sonar nic nie wskazał. Prawdopodobnie Wisła poniosła ciało dalej. Będziemy na łodziach patrolowali rzekę poniżej szóstej tamy. Być może ciało tam wypłynie – informował we wtorek około południa A. Włodarczyk. Policyjne przypuszczenia potwierdziły się jeszcze tego samego dnia wieczorem. Ciało mężczyzny zauważył wędkarz. Obecnie na miejscu pracują policjanci. Jest tam również prokurator. – Wiemy, że mężczyzna wraz z 42-letnim bratem i 43-letnim kolegą poszli nad Wisłę na ryby. W pewnej chwili 34-latek, pozostawiając ubranie na brzegu, wszedł do wody z zamiarem przepłynięcia dystansu pomiędzy dwiema tamami – informuje Paulina Mróz, oficer prasowa sandomierskiej policji. – Mężczyźni, którzy towarzyszyli zaginionemu, zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. 42-latek miał ponad trzy promile, 43-latek – blisko pół. (sc)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32603
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola