Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zobacz, co będzie Ci potrzebne do zorganizowania szkolnej wystawy prac, autorstwa dzieci

Data publikacji: 2018-10-06, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie uwielbiają, kiedy ich zaangażowanie zostaje docenione przez rodziców, nauczycieli i kolegów. Bardzo dobrym sposobem motywowania dzieci jest wyróżnienie wykonanych przez nich prac, na przykład poprzez wywieszenie ich na szkolnej wystawie. Jak zorganizować małą galerię z obrazami, stworzonymi przez uczniów? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie. Brak wolnych gablot to niewielki problem. Wykorzystaj szybkie w montażu ramy Na szkolnej wystawie prac autorstwa uczniów powinno się znaleźć wiele wyróżnionych dzieł, do których dzieci będą miały swobodny dostęp. Zaplanujmy taki układ ekspozycji, żeby każdy mógł dokładnie obejrzeć wszystkie prace. Wbrew pozorom, do efektownej wystawy nie są konieczne gabloty, wewnątrz których za szybką umieścimy obrazy. Lepszym rozwiązaniem są ekspozycje otwarte, zaskakujące nietypowym układem, wykorzystujące całą przestrzeń korytarza szkolnego, pozostawiając jedynie wąskie przejście. Prace uczniów można zatem powiesić na ścianach, a także umieścić w niestandardowych miejscach, jak np. pod sufitem. W tym celu przydadzą się ramy do obrazów z opcją błyskawicznego montażu. Kupimy je w internetowym sklepie Ramy Kultury, oferującym dostawę pod wskazany w zamówieniu adres. Różnych rozmiarów ramy można w dowolny sposób bezpiecznie zawiesić nad głowami uczniów, używając do tego zwykłego sznurka bądź przezroczystej żyłki. Tak zawieszone prace dzieci będą doskonale widoczne, również dla maluchów z pierwszych klas. Przemierzanie korytarza, na którym odbywa się wielowymiarowa wystawa, dla wielu uczniów będzie zachwycającym przeżyciem pełnym wrażeń. Zaopatrz się w drewniane sztalugi i listwy do rysunków Kolejne elementy, które przydają się w tworzeniu galerii prac dziecięcych, to stabilne sztalugi i aluminiowe listwy do szybkiego zaczepiania rysunków. Tak samo, jak ramy do obrazów, te akcesoria również powinny się znaleźć na szkolnym korytarzu lub w każdym innym miejscu, gdzie organizujemy wystawę. Mając do dyspozycji duży wybór różnych ekspozytorów, można wydzielić z ich pomocą kilka stref, dzieląc prace według wieku ich autorów czy też tematów lub technik, z jakich użyciem zostały one wykonane. Warto także nabyć trzy ramy, wyróżniające się na tle innych elementów wystawy. W nich znajdą się prace zwycięzców, wybrane w tajnym głosowaniu uczniów albo jury w składzie nauczycielskim. Polecamy drewniane, zdobione ramy do obrazów ze sklepu Ramy Kultury, które zostały stworzone z materiałów wysokiej jakości. Jak widać, w celu stworzenia galerii prac autorstwa uczniów, wystarczy zaopatrzenie się w kilka gadżetów wystawienniczych. Potem pozostaje tylko zachęcić dzieci do tworzenia. Powodzenia! matriał partnera

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33642
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola