Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Browar Popiel w Kurozwękach już otwarty

Data dodania: 2018-12-09
admin on 9 gru 2018 - 09:59"Złoto Kurozwęk" i "Pan Paweł" - tych dwóch rodzajów piw mogli skosztować 8 grudnia goście zaproszeni na oficjalne otwarcie Browaru Popiel w Kurozwękach. B... więcej »
 
 

W Kurozwękach uroczyście otwarto Browar Popiel

Data dodania: 2018-12-08
Już można spróbować wyjątkowego piwa warzonego na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Kurowzękach. Z udziałem wielu zaproszonych gości w sobotni wieczór oficjalnie rozp... więcej »
 
 

Warto posłuchać [zapowiedź]

Data dodania: 2018-12-08
W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 17 Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza do swej siedziby przy ul. Sandomierskiej 1 na bezpłatny koncert pod hasłem „Pokolenie Stalowowolskie”. Zagra jeden z wiod... więcej »
 
 

Święta - muzealnie [zapowiedź]

Data dodania: 2018-12-08
W Stalowej Woli do 20 grudnia można uczestniczyć w organizowanych przez Muzeum Regionalne 14 cyklach autorskich zajęć plastycznych. W ramach rękodzielniczych warsztatów przedświątecznych ... więcej »
 
 

Górnicy z "Siarkopolu" świętowali Barbórkę

Data dodania: 2018-12-07
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszej Barbórki w Grupie Azoty „Siarkopol” w Grzybowie. Fot. R. Staszewski więcej »
 
 

Twoje dziecko na okładce "Tygodnika...

Data dodania: 2018-12-07
Zapraszamy do wspólnej zabawy! 9 grudnia każdy będzie mógł trafić na specjalnie przygotowaną mikołajkową okładkę „Tygodnika Nadwiślańskiego”. Szuka... więcej »
 
 

Dwóch pijanych w dwie minuty

Data dodania: 2018-12-07
Dzisiejszego ranka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu  podczas służby w miejscowości Dwikozy w kilka minut zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierują... więcej »
 
 

Zbiórka darów dla Polaków na Kresach

Data dodania: 2018-12-07
W mieście Nowa Dęba  odbędzie się kolejna świąteczna zbiórka darów dla Polaków na Kresach. Organizuje ją Komitet Społeczny „Nowodębianie – Rod... więcej »
 
 

Nowy nabór wniosków

Data dodania: 2018-12-07
W Nisku  LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” rozpoczyna nabór wniosków w trzech kategoriach. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżań... więcej »
 
 

"100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania...

Data dodania: 2018-12-07
W Zaleszanach satysfakcjonujący efekt przyniosła zbiórka krwi przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości”, Regionalne C... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 657
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola