Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 11 Kwietnia 2025   imieniny: Filip, Leon, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Rusza drugi epat budowy świetlicy w Malicach

Data dodania: 2019-04-04
OBRAZÓW. W Urzędzie Gminy wójt Krzysztof Tworek podpisał umowę na realizację drugiego etapu budowy świetlicy wiejskiej w Malicach. Prace rozpoczęto w 2018 roku. Mieszkańcy Malic pr... więcej »
 
 

Lada dzień ruszy rewitalizacja sandomierskiego parku

Data dodania: 2019-04-04
SANDOMIERZ. Rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację parku osiedlowego w prawobrzeżnej części miasta. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji unijnej. – Na przetarg wpłynę... więcej »
 
 

“Do hymnu" w Rudniku nad Sanem

Data dodania: 2019-04-04
W PSP nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem odbyło się uroczyste przesłuchanie uczniów w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Do hymnu”. Organizatorem konkursu skierowanego d... więcej »
 
 

Posadzili 40 dębów na 40-lecie elektrowni [GALERIA...

Data dodania: 2019-04-04
Przy elektrowni w Połańcu powstał dziś park czterdziestolecia. 40 sadzonek dębów, w tym jedną wyhodowaną z nasion słynnego dębu Bartek, posadzili członkowie zarządu Ene... więcej »
 
 

Konieczna eutanazja czy niehumanitarne zabójstwo?...

Data dodania: 2019-04-03
W prowizorycznym przytulisku niedaleko Koprzywnicy został uśpiony pies. Czy rzeczywiście nie było szans na jego uratowanie, czy – jak twierdzi jego tymczasowa opiekunka – gmina chciała po prost... więcej »
 
 

Wszystko robiłem dla Polski [W najnowszym TN]

Data dodania: 2019-04-03
Rozmowa z LECHEM WAŁĘSĄ, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, byłym prezydentem RP i byłym liderem „Solidarności”. – Gdy poprzednio był Pan w Tarnobrzegu, w 1981 roku, ... więcej »
 
 

Wtedy po raz pierwszy ujrzałem śmierć… [W...

Data dodania: 2019-04-03
Spacerując dziś po Tarnobrzegu, nie mamy pojęcia o tym, że często mijamy miejsca, w których kilkadziesiąt lat temu bestialsko mordowano ludzi. Wiele spośród nich nie docze... więcej »
 
 

Ich krew była tak samo czerwona [W najnowszym TN]

Data dodania: 2019-04-03
W dzisiejszej narracji historycznej prawie nie istnieją. Zapomniano o nich, bo szli ze wschodu, wraz z Armią Czerwoną. Obraża się ich pamięć, podważa zasługi. A przecież walczyli ... więcej »
 
 

Bożeny zawojowały Sandomierz [W najnowszym TN]

Data dodania: 2019-04-03
Ponad 60 pań noszących imię Bożena przyjechało w miniony weekend do Sandomierza, aby świętować imieniny i wspólnie spędzić czas. – Podczas takich spotkań... więcej »
 
 

Umowa na remont sali gimnastycznej przy LO w Nisku...

Data dodania: 2019-04-03
Starosta niżański Robert Bednarz oraz wicestarosta Adam Mach podpisali umowę na remont sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego przy LO w Nisku. Remont realizowany będzie ze środków M... więcej »
 


Strona: 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 z 706
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola