Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ani żyć, ani umrzeć [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-17, Data modyfikacji: 2019-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Ryszard Cudo z Komorowa w gminie Majdan Królewski przez ponad 20 lat był murarzem. Raczej dobrym, skoro nigdy nie miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Fachu wyuczył się jeszcze w młodości. Jego murarska kariera zakończyła się 5 czerwca 2017 roku. – Robiłem badania przed podjęciem nowej pracy. Okulista stwierdził u mnie brak widzenia stereoskopowego. Jak zobaczyła to lekarka z medycyny pracy, z miejsca wydała orzeczenie o niezdolności do pracy na stanowisku murarza. Zarówno do, jak i powyżej trzech metrów – mówi Ryszard Cudo. – Mimo orzeczenia o niepełnosprawności i dyskwalifikującej mnie jako murarza opinii lekarskiej, Urząd Pracy w Kolbuszowej dalej kierował mnie do firm poszukujących pracowników budowlanych. Gdy mówiłem, że to bez sensu, bo z takim orzeczeniem lekarskim nie mam szans na podjęcie pracy, słyszałem, że „urząd kieruje zgodnie z kwalifikacjami, a nie zachciankami bezrobotnego”. No i odbijałem się od kolejnych pracodawców – mówi R. Cudo… (wel) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42984
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola