Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

By ogród miał charakter

Data publikacji: 2019-04-17, Data modyfikacji: 2019-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Dla osób posiadających działkę rekreacyjną lub przydomowy ogród wiosna to czas kiedy po zimie wreszcie mogą znów oddać się swojej pasji. Niezależnie od tego czy jest się dopiero na etapie urządzania własnego zielonego zakątka, czy też w głowie ma się już gotowy, dojrzewający przez długie, mroźne wieczory, pomysł na nadanie mu nowego sznytu, warto rozważyć propozycję, jaką dla miłośników ogrodnictwa przygotował tarnobrzeżanin Mirosław Błasiak. Jeśli planuje się nowe nasadzenia, doskonałym wyborem jest hortensja bukietowa – mało wymagający mrozoodporny krzew ozdobny o przepięknych stożkowatych kwiatostanach, zdobiących roślinę od lata aż do jesieni. Nazwa może wprowadzać w błąd, ponieważ hortensje bukietowe, podobnie jak te ogrodowe, możemy spotkać w… ogrodach. Różnią się od nich tym, że kwitną na pędach jednorocznych. No i nie trzeba ich okrywać, bo wytrzymują temperatury nawet do minus 30 stopni Celsjusza. Sadzonki tych roślin są oferowane przez szkółkarzy, sklepy ogrodnicze, można je też spotkać w marketach. Okazuje się jednak, że sadzonka sadzonce nierówna. Pan Mirek szczegółowo to wyjaśnia. Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=43010
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola