Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chcemy się wreszcie wyspać! [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-10-17, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
SAMBORZEC. Miało być pięknie – nowy asfalt, chodniki po obu stronach, kanalizacja – słowem – droga krajowa na miarę XXI wieku. Niestety, mieszkańcy Samborca dziś zgodnie twierdzą, że przy tej lśniącej jeszcze nowością trasie nie da się spać. W grudniu 2017 roku zakończyła się gruntowna przebudowa drogi krajowej nr 79 na odcinku Złota – Szewce. Odcinek ten liczy 7,5 km długości, a jego modernizacja trwała dwa lata. Poza wymianą nawierzchni, przeprowadzono prace w obrębie podbudowy drogi, wykonano kanalizację i odwodnienie. W ramach inwestycji ułożone zostały nowe chodniki, wykonano zjazdy, zatoki autobusowe, oznakowanie pionowe i poziome. Koszt zadania wyniósł ponad 13 mln złotych. Szybko jednak okazało się, że inwestycja ta, tak bardzo potrzebna, okazała się dla mieszkańców Samborca prawie że udręką. I nie chodzi tu o to, że jest to droga krajowa, uczęszczana w dużo większym stopniu niż spokojne drogi gminne. Relaks i odpoczynek w ich domach zagłusza hałas, jaki wywołują pokrywy studzienek kanalizacyjnych, gdy najeżdżają na nie auta…(jk) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33917
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola