Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Fala nie wyrządziła poważnych szkód

Data publikacji: 2019-05-27, Data modyfikacji: 2019-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
POWIAT SANDOMIERSKI. Stabilizuje się sytuacja powodziowa w powiecie sandomierskim.   Najwyższy poziom na Wiśle w Sandomierzu zanotowany został w niedzielę o godzinie 17. Na wodowskazach były wtedy 724 cm. Dzisiaj rano rzeka miała 666 cm.  – Nie ma zagrożenia powodziowego. Jednak, ponieważ stan alarmowy nadal jest przekroczony, nie odwołujemy jeszcze pogotowia przeciwpowodziowego  – powiedział  Marcin Piwnik, starosta sandomierski. Wisła nie wyrządziła na terenie powiatu większych szkód,  podtopione są jedynie lokalnie pola i sady znajdujące się blisko Wisły, między innymi w Otoce i Gągolinie w gminie Łoniów oraz w Linowie w gminie Zawichost. Właściciele upraw mogą zgłaszać szkody do wójtów i burmistrzów, którzy powołają specjalne komisje.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=44512
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola