Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Fala przeszła. Czas na porządki

Data publikacji: 2019-05-28, Data modyfikacji: 2019-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. W mieście rozpoczyna się sprzątanie po przejściu fali powodziowej. Woda w Wiśle opadła już kilkadziesiąt centymetrów poniżej stanu alarmowego. Jak powiedział  burmistrz Marcin Marzec, powołując się na informacje służb kryzysowych, obecne opady i burze nie powinny spowodować podniesienia się poziomu rzeki. Na nadwiślańskim bulwarze, który w dużej części był zalany, zaczyna się sprzątanie.Na razie nie jest znana skala zniszczeń. Burmistrz jest dobrej myśli. – Ze wstępnych informacji wynika, że woda nie wdarła się do budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt jest odpowiednio wysoko posadowiony. Myślę, że plac zabaw, ławki i inne elementy małej architektury po oczyszczeniu i konserwacji będą nadawały do użytku  – powiedział  Marcin Marzec.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=44516
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola