Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak spełnić marzenie o studiach na Oxfordzie

Data publikacji: 2018-11-20, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 20 lis 2018 - 20:36myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie. – W TDJ Foundation wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa. Poprzez program myOXperience szukamy ambitnych, zdolnych, nieprzeciętnych ludzi, którzy pragną poszerzyć swój horyzont edukacyjny. Chcemy wesprzeć i ośmielić marzenia tych, dla których budżet na studia za granicą stanowi realną barierę, a także zwrócić uwagę na znaczenie planowania swojej ścieżki edukacyjnej i rozwojowej – mówi Oliwa Kwiatkowska, prezes TDJ Foundation. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich w wieku 16-17 lat, znających dobrze język angielski. Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii by wcielić się w role studentów, zamieszkać w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego, założonym w 1571 roku przez królową Elżbietę I Jesus College i wziąć udział w wykładach profesorów Oxfordu. Warsztaty poprowadzą także specjaliści z TDJ Foundation i Project Access. – Chcemy pokazać młodzieży możliwości edukacyjne jakie dają najlepsze zagraniczne uczelnie, przybliżymy uczestnikom proces aplikacji i możliwości pozyskania stypendiów na naukę za granicą. Głęboko wierzymy, że nie zasób portfela, a wiedza i umiejętności są najważniejsze dla zrealizowania swoich marzeń, między innymi o Oxfordzie – mówi Filip Tokarski z Project Access Polska. Celem konkursu myOXperience jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych ośrodkach zagranicznych, w szczególności na Oxfordzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni. By wygrać pięciodniowy pobyt na najstarszym anglojęzycznym uniwersytecie świata należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, na którą składa się m.in. opis zainteresowań, osiągnieć oraz poziomu i praktyki w języku angielskim. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 grudnia 2018 r. Drugi etap to selekcja najciekawszych aplikacji i rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami. Wyniki ogłoszone zostaną 30 stycznia 2019 r. Wyjazd na Oxford zaplanowano w dniach 18-22 marca 2019 r. Konkurs myOXperience jest wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.myoxperience.pl

Pełna treść wiadomości na: 5072 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola