Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikat KKS Siarka w sprawie wycofania drużyny z rozgrywek

Data publikacji: 2019-01-05, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
KKS Siarka Tarnobrzeg wydał komunikat w sprawie wycofania drużyny z rozgrywek II ligi. Komunikat opublikowano na facebookowym profilu klubu. Pisownia orginalna: Klub Sportowy KKS Siarka Tarnobrzeg S.A z siedzibą w Tarnobrzeg informuje że w dniu 4 stycznia 2019 r. dokonał wycofania drużyny seniorów z rozgrywek II ligi mężczyzn organizowanych przez PZKosz. Powodem takiej decyzji jest otrzymana w dniu 31 grudnia 2018 r. informacja , że Gmina Tarnobrzeg nie będzie finansować działalności naszego klubu w zakresie dotyczącym rozgrywek seniorskich. Bezpośrednią przyczyną takiej decyzji – jak zostaliśmy poinformowani – jest fakt, że wobec klubu toczy się obecnie postępowanie administracyjne dotyczące zwrotu na rzecz Gminy rzekomo niewykorzystanych dotacji za lata 2014-2017. Sprawa jest na etapie odwoławczym i toczy się przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Tarnobrzegu. Przewidywać należy, że rozstrzygnięcie nie nastąpi wcześniej niż w ciągu kilku miesięcy. Klub absolutnie nie zgadza się z ustaleniami kontroli prowadzonej w naszym klubie w ostatnich miesiącach. Zdaniem klubu zarówno wydatkowanie jak i rozliczenie dotacji nastąpiło w sposób prawidłowy . Z drugiej strony Klub nasz rozumie i szanuje decyzję Pana Prezydenta, że wobec toczącego się postępowania, które nie zostało zakończone prawomocną decyzją, przyznanie kolejnych dotacji mogłoby by zostać uznane za działanie co najmniej dyskusyjne i stać się powodem ewentualnych konfliktów o charakterze politycznym. Klub w żadnym zakresie nie chce być elementem tego rodzaju „rozgrywek”. Wobec braku finansowania ze strony Miasta Klub nasz – mimo podejmowanych od kilkunastu tygodniu prób znalezienia alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności – nie jest w stanie pokrywać na bieżąco kosztów związanych z organizacją spotkań rozgrywanych w charakterze gospodarza jak i kosztów wyjazdów na mecze rozgrywane poza Tarnobrzegiem. Ponadto kontynuacja udziału w rozgrywkach spowodowałaby niemożność wypłaty wynagrodzeń dla zawodników posiadających kontrakty. W tym stanie rzeczy – dla uniknięcia powstania po stronie Klubu zobowiązań tzw. „licencyjnych” , których nasz Klub w chwili obecnej nie posiada – wycofanie drużyny z rozgrywek jest jedynym rozwiązaniem .

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39437
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola