Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ławeczka niepodległości w Klimontowie

Data publikacji: 2019-01-18, Data modyfikacji: 2019-01-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Na skwerku przy Urzędzie Gminy stanęła ławeczka niepodległości. Koszt inwestycji to ponad 30 tys. zł, z czego prawie 20 tys. zł to dotacja ministerialna. Gmina Klimontów znalazła się w  gronie 143  samorządów z  całej Polski, którym  Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało wsparcie finansowe na  budowę ławki niepodległości. Osoba, która na niej  usiądzie, będzie mogła zapoznać się z  najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do  odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Do wysłuchania jest nagranie zawierające fragment pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady, fragment depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego państwa polskiego z dnia 16 listopada 1918 r., oraz tekst pt. „Szlak Legionowy”. Obiekt jest wyposażony w ładowarki urządzeń mobilnych oraz bezprzewodową sieć internetową. Ławka jest podświetlana systemem LED. (jż)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=40640
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola