Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mają nowy Dom Kultury

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Mieszkańcy gminy Pysznica  mają nowy Dom Kultury, który powstał w budynku po szkole podstawowej, przy ulicy Wolności 322. Decyzję o wykorzystaniu starego obiektu na cele administracyjno-kulturalne podjęto, gdy pojawiła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych. W latach 2013-2014 wykonano termomodernizację budynku. Od marca 2015 r. zaczął w nim funkcjonować Urząd Gminy. Dom Kultury przeniósł się we wrześniu września 2018 r. dzięki projektowi partnerskiemu ze Stalową Wolą i Niskiem pod nazwą „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”. Wartość robót adaptacyjnych wyniosła 1 mln, a unijne dofi nansowanie 462,7 tys. (gil)  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=35621
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola