Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mój pomysł: województwo tarnobrzeskie [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-17, Data modyfikacji: 2019-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozmowa z ANDRZEJEM SZLĘZAKIEM radnym podkarpackiego sejmiku, byłym prezydentem Stalowej Woli. – Jak Panu w roli „Heleny Trojańskiej” podkarpackiego samorządu? Na szefa komisji rewizyjnej sejmiku powołano Pana dopiero w piątym podejściu, PiS chciało nawet ustawę zmieniać, oby tylko Pana nie wybrać… – Jestem tą sytuacją zdziwiony, zachowania PiS nie potrafię określić inaczej jak wyjątkowo głupie. Sami to prawo wprowadzili, bojąc się o swoje interesy w sejmikach. Kompromitujące dla PiS na Podkarpaciu jest to, że to jedyny sejmik w Polsce, w którym to nie zadziałało. To zresztą powinno wynikać nie tylko z prawa, ale z normalnej kultury politycznej, że normalna władza nie boi się, iż będzie ją kontrolowała opozycja. Nawet o to zabiega, bo to czyni władzę bardziej transparentną, poniekąd ją uwiarygodnia. Wszędzie przyjęto, że przewodniczącego komisji wskazuje najliczniejszy klub opozycyjny, a sejmik go wybiera. Tutaj zaś mamy proste potwierdzenie „zaścianka”… Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42981
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola