Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Morsy opanowały jezioro

Data publikacji: 2018-11-17, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Kilkadziesiąt osób w różnym wieku (najmłodszy „mors” miał 10 lat) wykąpało się w Jeziorze Tarnobrzeskim,. Nie przeszkadzało im to, że impreza odbyła się 17 listopada, temperatura powietrza wynosiła 5 stopni, a przenikliwy wiatr potęgował chłód. W Tarnobrzegu zainaugurowano „Sezon Morsowania”. Na inaugurację sezonu przyjechali do Tarnobrzega miłośnicy lodowatych kąpieli m.in. z Rzeszowa i Lublina. Jak zgodnie podkreślali, imprezy w Tarnobrzegu są zawsze udane. – U nas w Rzeszowie woda jest za ciepła. A tu jest super, góra 10 stopni. Bo dla prawdziwego „morsa” im zimniej tym lepiej ! Gdy jest minus 22 stopnie, a na wodzie trzeba rąbać lód, to jest dopiero zabawa – powiedział Wacław Szuberla, wiceprezes klubu „Sopelek” z Rzeszowa. W organizacji inauguracji sezonu 2018/2019 tarnobrzeski klub BodyMors wsparli motocykliści z klubu Free Riders Tarnobrzeg. Był poczęstunek, tańce, a dla najtwardszych firewalking, czyli spacery po rozżarzonych węglach. (wel)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=36410
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola