Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niebezpieczne odpady będą składowane w Rytwianach?

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 13 wrz 2018 - 20:11Wielka awantura o niebezpieczne odpady w gminie Rytwiany. Firma Ecoprocesing chce składować odpady niebezpieczne, wójt i mieszkańcy się sprzeciwiają. Firma Ecoprocesing chce składować odpady, w tym także te niebezpieczne w Rytwianach. Składowisko miałoby znaleźć się na działkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Czarnej, szkoły i domów. Wójt gminy Rytwiany, Grzegorz Forkasiewicz i mieszkańcy Rytwian sprzeciwiają się decyzji starostwa. Starosta staszowski Michał Skotnicki w odpowiedzi podjął odpowiednie kroki i odpady prawdopodobnie jednak nie będą składowane na terenie Rytwian. Decyzję o pozwoleniu na składowanie i magazynowanie odpadów, w tym także tych niebezpiecznych wydano 28 sierpnia 2018 roku. Z upoważnienia starosty staszowskiego dokument podpisała Monika Michalec, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. W decyzji czytamy, iż udziela się pozwolenia firmie Ecoprocesing z Krakowa na zbieranie i magazynowanie odpadów. W dokumencie znajduje się wykaz wszystkich rodzajów odpadów, które będą magazynowane. Jest ich aż... 758. Autor: Agata ChrobotPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4891 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola