Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odpust Klasztorny w Rytwianach

Data publikacji: 2018-08-16, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
admin on 16 sie 2018 - 10:11Zgodnie z coroczną tradycją, tak i w tym roku, w środę 15 sierpnia miał miejsce odpust w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Odbyła się uroczysta Suma Odpustowa, następnie można było posłuchać utworów wykonanych przez chór „Cantus Deliciu-m”, a tuż po tym wysłuchać pieśni patriotyczne śpiewane przez Zespół Reprezentacyjny Marynarki Wojskowej Kresów Wschodnich i Podola. Coroczny Odpust w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach w tym roku miał wyjątkowy charakter. Wyjątkowy z tego względu, bo organizowany był w roku 100-lecia niepodległości Polski, co było podkreślone przez organizatorów. Z tej okazji udział w uroczystościach wzięła 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Autor: Kamil SkotarekPełna treść na stronie Echo Dnia

Pełna treść wiadomości na: 4884 at staszowskie.pl
staszowskie.pl, Źródło artykułu: staszowskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola