Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Parada Mikołajów

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Stowarzyszenie ESTEKA już po raz piętnasty zaprasza do udziału w Paradzie Mikołajów. W Tarnobrzegu niedzielę, 9 grudnia, ok. godz. 13 na plac B. Głowackiego wjedzie kawalkada pojazdów ze świętymi mikołajami. Dzieci w zamian za własnoręcznie namalowaną kartkę świąteczną otrzymają słodkie niespodzianki. ESTEKA poszukuje chętnych do wsparcia organizacji parady zarówno w sferze finansowej, jak i materialnej (zabawki, słodycze, inne przedmioty do dołączenia do paczek Mikołajkowej Loterii).(jk). Wszystkich chętnych prosimy o kontakt: esteka@ esteka.pl. 

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37024
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola