Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pobawią się, pobiegają, powęszą i rozładują stres

Data publikacji: 2019-04-11, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ. Trampolina, pajęczyna, płotki, gałęzie drzew, zużyte opony, a nawet stary kineskop i samochodzik dziecięcy – wszystko to znajdzie się na placu zabaw dla psów w Sandomierzu. Takie miejsce, pierwsze w mieście, powstaje przy schronisku.  Psy już korzystają z placu, ale miejsce wciąż jest wzbogacane o nowe elementy. – Tworzymy plac zabaw, aby nasi podopieczni mogli rozładować stres związany z pobytem w schronisku.  Czasami nie ma możliwości wyprowadzenia psa na dłuższy spacer. Wtedy wystarczy kilkanaście  minut węszenia, aby  poczuł się wystarczająco zmęczony. Po powrocie do schroniska nie będzie już, w reakcji na stres, niszczył  kojca czy budy – tłumaczy Monika Kowalska, prezes Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, które prowadzi schronisko. W schronisku przy ulicy Przemysłowej przebywa obecnie ponad 40 psów.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42787
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola