Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Policjanci pomogli samotniej kobiecie

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Wczoraj wczesnym rankiem głośne wołanie o pomoc, zbudziło sąsiadów bloku przy ul. Kochanowskiego w Tarnobrzegu. Na miejscu interweniowali policjanci. Okazało się, że samotnie mieszkająca 88-latka, źle się poczuła, i sama nie mogła wstać z łóżka. Nawoływaniem oczekiwała na pomoc drugiego człowieka. Funkcjonariusze zaopiekowali się kobietą, na miejsce wezwali służby ratunkowe. Wczoraj przed godz. 4, policjanci pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zostali wezwani do bloku przy ul. Kochanowskiego. Z treści zgłoszenia wynikało, że z jednego z mieszkań słychać wołanie o pomoc. Interweniujący policjanci już po wejściu do klatki schodowej, usłyszeli głośne wołanie „pomocy, ratunku, pomóżcie mi.” Okazało się, że samotnie mieszkająca, schorowana kobieta, leży w łóżku i nie jest w stanie otworzyć drzwi. Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, policjanci wyważyli drzwi do jej mieszkania. Po wejściu do środka zastali leżącą w łóżku kobietę. Okazało się, że 88-latka przebyła wcześniej poważną chorobę i uskarża się na swój stan zdrowia. Policjanci natychmiast wezwali służby pogotowia ratunkowego, a do ich przyjazdu sami otoczyli kobietę opieką. Wezwani ratownicy podali chorej lekarstwa. Na miejsce zdarzenia przybyła rodzina, pod której opieką pozostała starsza kobieta. Jeśli chcemy pomóc seniorom, zwłaszcza  tym, którzy są schorowani i samotnie mieszkający zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji Chcę Pomagać. Platforma  chcepomagac.org wspiera seniorów na wielu różnych płaszczyznach. Źródło policja.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=37165
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola