Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pożar w oświacie [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2019-04-10, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Związkowe flagi, drzwi oklejone plakatami strajkowymi, a za nimi puste klasy i korytarze – tak w poniedziałek i wtorek wyglądały niemal wszystkie szkoły w regionie. W niektórych przedszkolach zajęcia musieli prowadzić dyrektorzy. Największe emocje towarzyszą zaplanowanym na 10, 11 i 12 kwietnia egzaminom gimnazjalnym i rozpoczynającym się 15 kwietnia egzaminom ósmoklasistów. Pierwszy, środowy egzamin z wiedzy humanistycznej (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie) odbył się we wszystkich szkołach naszego regionu. Wbrew zapewnieniom strony rządowej, nie obyło się bez problemów – np. w Tarnobrzegu kompletowanie składów komisji trwało jeszcze w środowy poranek. W chwili zamykania tego wydania gazety, nie było wiadomo, co z czwartkowymi i piątkowymi egzaminami. W Tarnobrzegu tylko jedna szkoła miała „zagwarantowaną” obsadę komisji na wszystkie egzaminy gimnazjalne… (wel) (mp) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN:

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=42754
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola