Belka
Sobota, 12 Lipca 2025   imieniny: Jan, Wera, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Radni dali podwyżkę, ale burmistrz jej nie chce

Data publikacji: 2019-05-31, Data modyfikacji: 2019-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
GMINA KOPRZYWNICA. Radni podnieśli pensję burmistrz Koprzywnicy, wbrew jej deklaracjom, że podwyżki nie chce. Na czwartkowej sesji panowała gorąca atmosfera.  – Zostałam upokorzona i skrzywdzona  – tak Aleksandra Klubińska komentuje decyzję Rady Miejskiej. Projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia włączono do porządku obrad już w trakcie sesji.  – Oświadczyłam, że w związku z trudną sytuacją finansową gminy nie chcę podwyżki. Jednak radni zagłosowali za podniesieniem mojej pensji. To decyzja motywowana politycznie. Trudno interpretować  ją inaczej – mówi Aleksandra Klubińska. Co ciekawe, w uzasadnieniu uchwały mowa jest o trudnej sytuacji ekonomicznej gminy. Na poprzedniej sesji radni nie zgodzili się na włączenie do programu obrad sprawy podwyżki.  W ubiegłym tygodniu wśród mieszkańców gminy Koprzywnica zebrano prawie tysiąc podpisów pod wnioskiem o podniesienie pensji pani burmistrz. Aleksandra Klubińska twierdzi, że odbyło się to bez jej wiedzy.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=44604
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola