Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Radny pisze do prokuratury na starostę

Data publikacji: 2019-05-16, Data modyfikacji: 2019-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
SANDOMIERZ, ZAWICHOST. Tomasz Ramus, radny powiatu skierował do Prokuratury Okręgowej w Kielcach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecnego starostę sandomierskiego Marcina Piwnika i jego poprzednika Stanisława Masternaka. Zarzuca im, że zaniechali powiadomienia organów ścigania o sprawie tak zwanych martwych dusz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście. Tomasz Ramus powołuje się w swoim zawiadomieniu na protokoły pokontrolne Urzędu Kontroli Skarbowej. Wynika z nich, że dyrekcja zawichojskiego ośrodka zawyżała w 2011 i 2012 roku liczbę wychowanków w danych przekazywanych do systemu informacji oświatowej. Powiat otrzymał wskutek tego zawyżoną subwencję. Teraz na mocy decyzji Sądu Administracyjnego starostwo musi zwrócić około 1,2 mln zł. Starostowie sandomierscy, jak podkreśla radny, wiedzieli o nieprawidłowościach, jednak nie powiadomili o nich prokuratury, mimo iż mieli taki obowiązek. Tomasz Ramus twierdzi, że przyczyną – jak się wyraził – zatajenia informacji jest istniejący w powiecie sandomierskim “układ kolesiowski” polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W jego opinii, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym powstało “królestwo przewodniczącego Rady Powiatu”. Istniejącego tam nepotyzmu ma dowodzić zatrudnienie na stanowisku dyrektora szkoły zięcia Tomasza Huka, a w charakterze pedagoga – jego córki. – To obrona przez atak – kwituje sprawę Marcin Piwinik. Starosta uważa, że zawiadomienie do prokuratury to odwet radnego za wytypowanie go zwolnienia z pracy w ośrodku w Zawichoście. Powodem takiej decyzji, tłumaczy Dariusz Obarski, dyrektor placówki jest restrukturyzacja. Pracę straci kilka osób, które otrzymały najniższe oceny pracownicze. Na ocenę Tomasza Ramusa wpłynęło częste korzystanie ze zwolnień lekarskich. W ciągu 2,5 roku był na zwolnieniu prawie 180 dni. Marcin Piwnik, zapytany, dlaczego nie powiadomił prokuratury o zawyżonych subwencjach, odparł, że równie dobrze mogły to zrobić inne instytucje, które wiedziały o sprawie, choćby Urząd Kontroli Skarbowej. Politycy PSL odpierają zarzuty o nepotyzm. Na sesji, która odbyła się w środę, 15 maja Rada Powiatu wyraziła zgodę na zwolnienie Tomasza Ramusa z pracy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Radny zapowiedział skierowanie pozwu do sądu. Więcej o sprawie w kolejnym wydaniu TN. (mp) Radni wyrazili zgodę na zwolnienie z pracy swojego kolegi, Tomasza Ramusa

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=43792
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola