Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rolnicy ukarani za protest [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Policja prowadzi postępowanie w sprawie o popełnienie wykroczeń przez rolników uczestniczących w proteście podczas niedawnej wizyty w Sandomierzu premiera Mateusza Morawieckiego. Posypały się już pierwsze kary pieniężne. Rolnicy uważają, że to skandal i próba zamykania im ust. Chodzi o głośną, w przenośni i dosłownie, pikietę, która miała miejsce podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości na sandomierskim Rynku. Grupa rolników sfrustrowanych niskimi cenami płodów rolnych próbowała dostać się w pobliże trybuny, by przekazać premierowi czarną trumnę wypełnioną warzywami i owocami, do której przybita była petycja oraz… głowa świni. Protestujący mieli też transparenty, megafony i syreny. Nie udało im się jednak dostać w pobliże szefa rządu i bezpośrednio powiedzieć mu o swoich problemach. Usłyszeli, że zostaną wpuszczeni na Rynek, ale bez transparentów i trumny. Ostatecznie zostali za barierkami, gdzie głośno wyrażali swoje niezadowolenie… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=33122
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola