Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Służby w gotowości - raport z Zawichostu

Data publikacji: 2019-05-25, Data modyfikacji: 2019-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
GMINA ZAWICHOST. Poziom 720 cm może osiągnąć w poniedziałek Wisła w Zawichoście. Służby wciąż pracują przy umacnianiu wału przy ulicy Sandomierskiej. Podsiąki, obecnie niegroźne, pojawiły się w Linowie. W sobotę rano na wodowskazie w Zawichoście było 685 cm, co oznacza, że stan alarmowy jest przekroczony już o 65 cm. Na wale od strony Podgórza wciąż są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz strażacy. Korona wału jest podwyższana do bezpiecznej wysokości. Drugim newralgicznym punktem na terenie gminy jest Kanał Ożarowski. Jak informuje Katarzyna Kondziołka,  burmistrz Zawichostu strażacy sukcesywnie wypompowują z niego wodę. Służby są przygotowane do tego, aby w razie konieczności podjąć interwencję na wale w Linowie, gdzie pojawiły się podsiąki.  – Mamy przygotowane worki i piach.  Na razie jednak sytuacja nie wymaga działań – powiedziała Katarzyna Kondziołka. Prognozy dla Zawichostu są bardziej optymistyczne niż te z czwartku. Wtedy informowano, że Wisła może osiągnąć w tym mieście poziom 780 cm. Według najnowszych danych, w niedzielę rzeka będzie miała 705 cm, natomiast w poniedziałek – 720. fot. Archiwum WOT

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=44401
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola