Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki - konkurs w TDK

Data publikacji: 2019-01-12, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
27 stycznia, o godz. 15 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się kolejny już konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z terenu powiatu tarnobrzeskiego „Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki”. Konkurs organizowany jest od 1995 roku. Jego celem jest m. in. ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli. W tegorocznej edycji mogą wziąć udział wykonawcy – soliści oraz zespoły – w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7-8 szkoły podstawowej i klasa 3 gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs nie obejmuje solistów i śpiewaków ludowych. Uczestnicy zgłaszają swój udział do 17 stycznia. Karty zgłoszenia wraz z oświadczeniami prosimy kierować do Tarnobrzeskiego Domu Kultury Dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego, p. 56, osobiście, drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego) lub e-mailem na adres ara@tdk.tarnobrzeg.pl (skan wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia wraz z oświadczeniami). Szczegóły na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=39516
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola