Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turysto! Sprawdź, czy należy Ci się zadośćuczynienie za zmarnowany urlop

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Sezon wakacyjny trwa, a co za tym idzie, biura podróży pękają w szwach. Organizatorzy wycieczek prześcigają się w ofertach, te jednak nie zawsze okazują się dobrym wyborem. Coraz częściej słyszy się o sytuacjach, gdy oferowane usługi nie zostały wykonane należycie, a biuro turystyczne nie wywiązało się z umowy zawartej z klientem. Wówczas można mówić o zmarnowanym urlopie, za który należy się stosowne zadośćuczynienie. Wakacje, które miały wyglądać inaczej. Rzeczywistość a broszura Decydując się na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży, mamy prawo domagać się wywiązania z umowy przez podmiot, z którym zawarliśmy umowę. To oznacza, że organizator ma obowiązek zapewnić nam takie warunki dojazdu, pobytu i powrotu, jakie zostały określone w umowie. Wycieczka powinna się odbyć zgodnie z przedstawioną ofertą, bez najmniejszych odstępstw od ustalonej normy. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, a wyjazd, który miał być wakacjami marzeń, okazuje się koszmarem. Na szczęście zostały określone sytuacje, w przypadku których klient biura podróży może ubiegać się o zadośćuczynienie. Wśród nich wymienia się m. in.: inny środek transportu (np. autokar zastępujący samolot), różnice w standardzie pokoi (np. niepełne wyposażenie, niesprawna klimatyzacja), wyżywienie niezgodne z ustalonym (np. inna liczba posiłków lub czasu ich serwowania), odmienną lokalizację obiektu (np. hotel położony 3 km od plaży, zamiast wskazanych w broszurze 500 m). Te oraz wiele innych odstępstw od umowy zawartej z biurem turystycznym, nakłada na organizatora wycieczki odpowiedzialność prawną z tytułu zmarnowanego urlopu. Doznane przez niezadowolonego turystę szkody niemajątkowe podlegają rekompensacie w formie zadośćuczynienia pieniężnego. Kto nam pomoże ubiegać się o pieniądze za zaniedbania biura podróży? Zadośćuczynienie za zmarnowany wypoczynek można uzyskać samodzielnie lub powierzając sprawę profesjonalistom. Drugie rozwiązanie okazuje się skuteczniejsze, bo eksperci w dziedzinie odszkodowań i zadośćuczynień posiadają doświadczenie i doskonale wiedzą, w jaki sposób ubiegać się o świadczenia dla swoich klientów. Przykładem zaufanej firmy, która już od ponad 10 lat podejmuje się prowadzenia spraw o zadośćuczynienia, jest Centrum Obsługi Powypadkowej CODEX. Firma świadczy usługi na terenie całego kraju, dysponując pracownikami wyspecjalizowanymi w negocjacjach. Zlecając sprawę fachowcom można być pewnym, że zadośćuczynienie za zmarnowany urlop lub inną okoliczność, zostanie wypłacone.  

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32415
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola