Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapłacą więcej za jabłka [W najnowszym TN]

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Przetwórnia Polkon w Jasienicy w gminie Łoniów zdecydowała, że przez miesiąc będzie płacić sadownikom więcej za dostarczone jabłka przemysłowe. Liczy na to, że inne zakłady pójdą jej śladem. Decyzję o inicjatywie przetwórni z Jasienicy ogłosili na specjalnej konferencji prasowej (na zdjęciu): marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i Marcin Piwnik, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego i jednocześnie przewodniczący Regionalnego Komitetu Protestacyjnego Sadowników z powiatu sandomierskiego. W rozmowach z władzami przetwórni uczestniczyli też: Andrzej Swajda – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Tomasz Piskor – przedstawiciel Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, oraz Szymon Kołacz, wójt gminy Łoniów. Efektem tych rozmów, a także odgórnej inicjatywy grupy Döhler, w skład której wchodzi Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Polkon sp. z o.o. w Jasienicy oraz trzy inne zakłady na Mazowszu, jest podniesienie ceny jabłek przemysłowych do 35 groszy za kilogram… (jż) Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”. KUP e-TN (kliknij w obrazek poniżej)

Pełna treść wiadomości na: tyna.info.pl/?p=32310
tyna.info.pl, Źródło artykułu: tyna.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
staszowski

Powiat staszowski - położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, zajmuje powierzchnię 924 km² i liczy 74 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Staszów. W jego skład wchodzą gminy: Osiek, Połaniec, Staszów, Bogoria, Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów.

W minionych wiekach ziemia staszowska była we władaniu kilku rodów, stąd na jej terenach zabytkowe pałace, dwory, a nawet zamki obronne. Od szeregu stuleci był to obszar rolniczy z drobnym przemysłem opartym głównie na warsztatach rzemieślniczych. W ostatnich dziesięcioleciach w związku z wydobyciem i przetwórstwem siarki w Grzybowie i Osieku nastąpił istotny jego rozwój. Zabytki to: Staszowski Ratusz z XVIII w., Drewniana dzwonnica w Beszowej, Brama Krakowska, Pałac Artura Radziwiłła, Dwór w Ruszczy i wiele innych.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola